Bilans licencji

BILANS LICENCJI JEST JAK KOSTKA RUBIKA

43 tryliony kombinacji, jedno rozwiązanie, każde ułożenie można rozwiązać w 20 ruchach.

 

Gdzieś głęboko w dżungli…

Z naszych obserwacji wynika, że dziewięć na dziesięć organizacji nie widziało swojego bilansu licencji. I nie mam tu na myśli zestawienia oprogramowania, a rzetelny, kompletny bilans całego środowiska IT – taki, w którym strona „winien” równa się stronie „ma”. Chodzi mi o bilans, który ocenia stopień dopasowania posiadanych licencji do potrzeb organizacji w oparciu o prawidłową interpretację umów licencyjnych, i który uwzględnia zmieniające się zasady licencjonowania. Dopiero o takim bilansie możemy mówić, że jest poprawny.

Przyglądając się bliżej ekosystemowi…

Najczęściej obserwujemy tworzenie zestawień w oparciu o wycinkowy zakres infrastruktury, błędne interpretacje zapisów umów licencyjnych i nieoptymalnie dobrane modele licencyjne. Jest to wynik braku kompetencji w zakresie złożonej syntezy licencyjno-technologiczno-handlowej. Na podstawie takich niekompletnych zestawień podejmowane są później decyzje związane z zarządzaniem oprogramowaniem. W konsekwencji dokonujemy nietrafionych, kosztownych zakupów oprogramowania, ryzykując jego nielegalność.

Przeprawa przez dżunglę z przewodnikiem…

Niezależnie od tego, czy cenią Państwo zewnętrzne spojrzenie i sprawdzoną metodologię, czy chcą rozwinąć kompetencje w zakresie samodzielnego tworzenia bilansu – warto sprawdzić, jak wygląda poprawny bilans licencji. Chętnie go Państwu bezpłatnie udostępnimy! Wystarczy się z nami skontaktować.

Łączę pozdrowienia
 
Agnieszka Dawidziak
SAM Expert
agnieszka.dawidziak@response.pl
tel. +48 606 679 435

O przewodniku

W ciągu czternastu lat przeszliśmy kilkaset kontroli wspólnie z naszymi kilkudziesięcioma klientami. Znamy środowisko licencyjne od samego początku i rozwijamy się razem z nim.

Używamy plików cookies do celów statystycznych oraz aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu response.pl. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to,
że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Akceptuję